Wyszukaj na stronie...

"- Czy nie zechciałby pan przysiąść się do nas?

- Nie, nie chcę - odpowiedziałem." - Franc K(a)

czwartek, 6 stycznia 2011

Fantazyjnie 06.01.2011

Abstrakcyjne ciepło pod beretem...
(czyli abstrakcyjne kadry ze świąteczno-sylwestrowych klisz ;) )Witam wszystkich, którzy poświęcają czas aby tu zajrzeć oraz życzę wszystkiego dobrego w nowym roku! Z góry zaznaczam, iż nie wypełnię dzisiejszego wpisu sterta słów-przeciwnie, skieruje Wasza koncentracje na meritum posta, które stanowią zdjęcia! Wszystkie zostały naświetlone podczas przerwy świątecznej. Wykorzystany przeze mnie sprzęt to Pentax Me Super oraz gama obiektywów! Jeżeli chodzi o materiały światłoczułe to najlepiej po raz kolejny pracowało mi się z "ef-pe-czwórką" oraz z deltą czyli uogólniając: z Ilfordem ;) Kolor to Kodak Gold 200- co zaowocowało moimi ulubionymi kolorami :D Po raz pierwszy natomiast miałem przyjemność wołać APX'a i muszę przyznać ze to dobry, drobnoziarnisty negatyw! Całość wywołałem już w niedzielę- poprosiłem Ojca o podwiezienie! Na miejscu byliśmy o 15 a już od 16 urzędowałem w ciemni! Następnego dnia czekało mnie co prawda porządne i powtórne płukanie negatywów ale szybko się z tym uwinąłem i czym prędzej wyruszyłem do Revera zlecić skany!
28mm - Kodak Gold 200


28mm Pentax Me Super - Kodak Gold 20050mm / Me Super - ILFORD FP4+

Powyższe zdjęcie udało mi się zachować podczas drogi do domu, przechodząc przez Focus Mall. Gdy zobaczyłem to odbicie-wyobraźnia niemal wysadziła mi głowę! Ujrzałem kompozycje, jak najszybciej wyciągnąłem puszkę i działałem intuicyjnie ;) Hah - kolejny dowód na moje żywe zainteresowanie odbiciami!


Agfa APX 100
Z cyklu "moje refleksje" - ILFORD Delta 400
ILFORD Delta 400 - czas "B"Na koniec życzę miłego oglądania zarazem przypominając, iż kwestia interpretacji jest osobistą sprawą każdego "ludka" :) Nic więcej nie dodam-na razie-w następnym poście opublikuję kilka portretów również pochodzących z wywołanych przeze mnie w niedzielę filmów!

Do posłuchania ;) 

1 komentarz:

Dziękuję za komentarz i konstruktywną krytykę ;) !

Thank you for your comment and for the constructive criticism ;) !

Vielen Dank für dein Kommentar und für die konstruktive Kritik